HC Lovosice 3:2sn Holkey Náchod

titulní obrázek

20.11.2022 od David Loskot , 104x přečteno

Utkání, které došlo až k nájezdům.
Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané. V úvodní třetině měly ze hry více domácí hráčky, které dokázaly v první třetině vstřelit vedoucí gól a to po souhře Lucky Koukalové, Terezy Bartošové a zakončující Lucky Soukupové. První třetina tedy herně, i gólově vyšla lépe domácímu týmu. Do druhé třetiny tým hostů nastoupil s velkým nasazením a domácí hráčky musely více bránit, než útočit. Tlak hostujícího týmu vedl k vyrovnávací brance, kdy Petra Bártová přihrála na vyrovnávací branku Lucce Konečné. Vyrovnávací gól donutil domácí ke zvýšenému úsilí a tím se hra opět vyrovnala. Domácí, svým zlepšením hry, začaly více ohrožovat branku soupeřek a vypracovaly si i šanci, která byla zakončena gólem. Minutu před koncem druhé třetiny se střelecky prosadila Dita Svobodová po nahrávce Katky Svobodové. Třetí třetina začínala za těsného vedení domácího týmu, na nějž zřejmě dopadla tíha vedení a přestalo se mu dařit v rozehrávce. To vedlo k tomu, že tým hostů měl více ze hry a domácí musely z plných sil bránit úzké vedení. Tým hostů svoji šanci využil a v čase 56:25 dokázal utkání vyrovnat. Anna Pellyová vybídla Alexandru Sedláčkovou k zakončení a ta dokázala prostřelit domácí brankářku. Bylo vyrovnáno a nerozhodný stav vydržel do konce třetí třetiny. V prodloužení bylo k vidění ještě pár pěkných šancí z obou stran, ale gól už nepadl. Nájezdy zvládly lépe hráčky domácího týmu a po gólech Dity Svobodové, která překonala hostující golmanku střelou pod lapačku a gólu Aleny Kančiové, která uspěla výborně provedeným blafákem, se domácí mohly radovat z bodu navíc. Závěrem bych vyzdvihl výkon obou brankářek, ty svými výkony a pěknými zákroky dovedly své týmy k bodům z tohoto utkání.